Návštěva Festivalu vědy

V pátek 7. 9. 2018 se náš sedmý ročník vydal na Festival vědy, který se konal na dopravním hřišti Riviéra v Brně – Pisárkách. Tři třídy sedmáků doprovázeli jejich třídní učitelé a asistenti pedagogů.

Vědecké, vzdělávací a další instituce se pokusily dětem dokázat zábavnou formou, že bez nadaných vědců a jejich objevů by svět kolem nás nebyl tak příjemným místem.

Květen v ŠD/ZPD - Indie, muzikoterapie, kultura

V měsíci květnu jsme s naší družinou vyrazili za exotikou, přesněji do jihozápadní části Asie, a objevovali jsme zemi, která je druhou nejlidnatější na světě. Pocházejí odtud šachy či jóga a produkuje nejvíce čaje na světě.

Pokračovat ve čtení

Deváťáci na škole v přírodě

Týden od 4. do 8. června 2018 strávili žáci devátého ročníku v příjemném prostředí Moravskoslezských Beskyd. Pobytu na chatě Třeštík se zúčastnilo 39 žáků (18 dívek, 21 chlapců), kteří pod dohledem pí. uč. Petrové, Holoubkové, Budíkové a Přikrylové plnili úkoly předem stanoveného programu s názvem WOODSTOCK.
Pro žáky to byla nejen zkouška šikovnosti, vytrvalosti a odvahy, ale i vzájemné spolupráce, ohleduplnosti a pomoci. Den za dnem se věnovali úkolům, které simulovaly období éry hippies a směřovaly k velkému koncertu ve Woodstocku.