Setkání dvou parlamentů

Dne 3. listopadu 2015 se náš žákovský parlament vydal na návštěvu do Brna-Líšně, kde jsme měli možnost se sejít s členy parlamentu Základní školy Masarova.
Po zdlouhavé cestě objížďkami jsme konečně dorazili na místo. Na seznámení a vytvoření příjemné atmosféry jsme si zahráli pár her. Parlament „Masařky", jak si jeho členové říkají, je označován jako vzorový pro Jihomoravský kraj a sídlí zde zároveň Konzultační centrum pro Žákovské parlamenty. Měli jsme možnost zúčastnit se jejich schůzky, kde jsme viděli, co probírají a jak vše řeší, co vymýšlí nového a všechny je to baví.
Hodně jsme se všichni poučili a dostali nové nápady. Od našeho parlamentu a školy dostal jejich parlament jako dárek bločky a upečené sušenky. Na oplátku jsme dostali nejen sladkosti, ale také novou inspiraci. Užili jsme si krásné dopoledne.
Věřím, že naše spolupráce bude nadále pokračovat.

Anna Formanová (8.B), členka žákovského parlamentu