• DSC 0306
 • DSC 0191
 • DSC 2043
 • DSC 3801
 • uvod2015 09
 • DSCN0451
 • DSC 3802
 • DSC 3807
 • DSC 3813
 • uvod2015 04
 • DSC 0342
 • DSC 0457

Aktuality

Přihlášení

Elektronická žákovská knížka

Objednávky stravného

Přihlášky - postup vyplňování

JAK POSTUPOVAT PŘI VYPLŇOVÁNÍ PŘIHLÁŠKY

Platí pro žáky 5., 7., 9.roč.
Přihlášky si zajistí rodiče sami, možno zakoupit v prodejně SEVT, nebo vytisknout na počítači. Nemusí být barevný výtisk. Některé školy mají na svých stránkách už předtištěné přihlášky, je možné je doplnit a vytisknout. Během ledna si žáci 9.roč. ve volbě povolání vyplní přihlášku nanečisto. Dostanou i podrobné instrukce, jak postupovat při vyplňování a odesílání přihlášek.

Instrukce

1. Rodiče vyplní část A přihlášky, viz. vzor – žáci 9.roč. budou mít u sebe
2. Rodiče vyplní část B přihlášky nebo doloží ověřené kopie vysvědčení
3. Žák přinese přihlášku ke kontrole k výchovné poradkyni a třídnímu učiteli
4. Žák přinese přihlášku řediteli školy k podpisu – nejpozději do 24. 2.
5. Žák nechá potvrdit přihlášku u lékaře – viz. PLP v Atlase škol
6. Způsob odeslání přihlášky: do 1. 3. musí být přihláška na SŠ
a. rodiče sami – poštou doporučeně
b. rodiče sami – přímo škole po domluvě
7. Vyšetření v PPP – zprávu můžou rodiče přiložit k přihlášce, stačí okopírovat
8. Zápisový lístek - vydá výchovná poradkyně rodičům oproti podpisu
nejpozději do 15. 3.

Několik dalších rad Při výběru studijního oboru lze využít Atlas školství, informační brožura, kterou žáci obdrží v říjnu. Další informace je možno najít přímo na webových stránkách jednotlivých škol. Žáci mají rovněž možnost navštívit Veletrh škol, který se koná na BVV v listopadu. Zajímavý je i nový web, který má pomoci s výběrem školy: www.infoabsolvent.cz. Při výběru školy můžou pomoci dny otevřených dveří, které střední školy pořádají.
Na co se ptát při návštěvě SŠ? - na vyučovací metody (jste zvyklí na moderní styl vyučování, sedět a psát si poznámky - to vašemu dítěti vyhovovat nebude) - na způsob výuky jazyků - na mezinárodní akce (něco jiného je výměna, kde jsou všichni nuceni komunikovat, něco jiného výlet poznávací) - na loňské přijímací zkoušky (pokud jde o výčet znalostí, zvažte, jestli je to pravá škola pro vaše dítě)

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates