Říjen a Dračí odpoledne ve školní družině/zařízení péče o děti

Měsíc „Oktober" byl ve znamení německy mluvících zemí. Ve ŠD a ZPD jsme seznamovali děti s německými (resp. germánskými) dějinami od dob Římské říše. Sledovali jsme rozdíly mezi jednotlivými německy mluvícími státy a odlišné používání slov či pozdravů. Co se týče německé kultury, poslouchali jsme skladby klasiků a ve výtvarné oblasti jsme se inspirovali díly několika malířů. Děti také připravily těsto a upekly preclíky podle bavorské receptury. Z brambor jsme vyráběli tiskařské raznice a vzpomínali na J. Gutenberga.

Zaujal nás dnešní německý automobilový průmysl, dokonce vznikla soutěž v kreslení, stavění a modelování klasických i futuristických vozů.
Vrcholem měsíce v naší ŠD/ZPD bylo Dračí odpoledne, jež se konalo před podzimními prázdninami. Děti i rodiče pouštěli draky a ve chvílích bezvětří plnili zábavné úkoly na připravených stanovištích. Děkujeme všem příchozím za účast a těšíme na další setkání.
Mgr. et Bc. Jiří J. Kohoutek