• DSC 0306
 • DSC 0191
 • DSC 2043
 • DSC 3801
 • uvod2015 09
 • DSCN0451
 • DSC 3802
 • DSC 3807
 • DSC 3813
 • uvod2015 04
 • DSC 0342
 • DSC 0457

Aktuality

Přihlášení

Elektronická žákovská knížka

Objednávky stravného

Stužkovací školní ples

Pátek 19. ledna 2018 bude navždy uchován v paměti našich letošních deváťáků jako velký den. V Pozořicích na sokolovně se konal již 2. školní ples, poprvé však bylo jeho součástí slavnostní stužkování žáků 9. ročníku.

Přípravy započaly již v říjnu 2017. Naši budoucí absolventi se s nadšením pustili do nácviku slavnostní polonézy. Paní učitelky a také některé ochotné maminky měly plné ruce práce s náročnou organizací večera, výzdobou sálu a přípravou tomboly.

Když konečně nastal toužebně očekávaný den a vše potřebné bylo nachystáno, nezbývalo než se hodit do gala a vyrazit na ples. Přibližně v 19:15 pan ředitel přivítal všechny přítomné a společně s třídními učitelkami devátých tříd a jejich žáky zahájil ples úvodním tanečkem. K tanci a poslechu celý večer hrála skupina Pohledy z Brna.

Po osmé hodině proběhlo slavnostní pasování do řad absolventů neboli stužkování. Rodiče i prarodiče už chystali fotoaparáty a kamery na slavnostní polonézu, která na sebe nenechala dlouho čekat. Byla velmi působivá, a to především zásluhou paní zástupkyně Mgr. Lenky Přikrylové, která celou choreografii vytvořila a také s dětmi nacvičila. Maminky i babičky uronily nejednu slzičku.

A pak už se tančilo, zpívalo, veselilo. Samozřejmě nesmělo chybět lákavé občerstvení: řízečky s bramborovým salátem, obložené talíře se sýry a klobáskami a také něco sladkého na zub. V průběhu večera vystoupila místní Pozořická tančírna a o půlnoční překvapení se postarali hosté ze salesiánského hnutí mládeže Telč. Kdo měl chuť si odnést vzpomínku v podobě netradiční fotografie, mohl využít speciální fotokoutek s veselými rekvizitami.

Po půlnoci se všichni těšili na své výhry v tombole, která byla letos opravdu bohatá. A pak už se jen tančilo a hlavně zpívalo až do brzkých ranních hodin. Poslední tanečníci totiž odcházeli až v půl čtvrté ráno.

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem obětavým organizátorům, kteří se do příprav zapojili a pomáhali, jak jen mohli. Věříme, že se všem přítomným ples líbil, a těšíme se zase někdy na plesanou!

Ing. Vladimíra Holoubková
třídní učitelka 9. B

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates