• DSC 0306
 • DSC 0191
 • DSC 2043
 • DSC 3801
 • uvod2015 09
 • DSCN0451
 • DSC 3802
 • DSC 3807
 • DSC 3813
 • uvod2015 04
 • DSC 0342
 • DSC 0457

Aktuality

Přihlášení

Elektronická žákovská knížka

Objednávky stravného

Noc s Andersenem

Letošní Noc s Andersenem se konala 23. března a byla inspirována soutěží Pevnost Boyard. Děti ve škole přivítal sám Hans Christian Andersen. Doprovázeli ho členové Rychlých šípů, kočička z díla Josefa Čapka i její kamarádka a nechyběla ani zábavná čarodějnice. V průběhu večera děti prošly pěti stanovišti, na kterých si zahrály petang, ověřily své čtenářské znalosti, povídaly si o svých oblíbených knihách, s Rychlými šípy se pokoušely vyřešit záhadu hlavolamu, vyráběly mýdlové košíčky a s kočičkou a její kamarádkou pekly malé dortíky.

Na stanovišti u Hanse Christiana Andersena, stejně jako v pevnosti Boyard, dostaly děti několik indicií (kartiček), ze kterých potom skládaly portrét a příjmení Josefa Čapka. Bylo to velmi napínavé, všichni jsme byli zvědaví, zda se dětem podaří kartičky správně poskládat. Nakonec se zadařilo a všichni jsme plni napětí vyšli ke schodišti u hlavního vchodu, abychom se ujistili, že řešení hádanky bylo správné, a tudíž si luštitelé zaslouží poklad. Večer dovršilo otevření pokladu v podobě zlatých obálek s pohlednicemi Rychlých šípů.
Po otevření pokladu a večerní hygieně děti ulehly do svých spacích pytlů a k usínání poslouchaly keltské pověsti, Harryho Pottera a tajemnou komnatu nebo Letopisy Narnie.
Noc s Andersenem byla krátká, překypovala však zábavou a dobrodružstvím. Již nyní se těšíme na další ročník. Na viděnou při Noci s Andersenem 2019!

Mgr. Vojtěch Skrbek

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates