• DSC 0306
 • DSC 0191
 • DSC 2043
 • DSC 3801
 • uvod2015 09
 • DSCN0451
 • DSC 3802
 • DSC 3807
 • DSC 3813
 • uvod2015 04
 • DSC 0342
 • DSC 0457

Aktuality

Přihlášení

Elektronická žákovská knížka

Objednávky stravného

Přijímací zkoušky nanečisto

Před žáky devátých ročníků stojí velká výzva – celostátní přijímací zkouška z českého jazyka a matematiky. V polovině dubna se utkají o místa na středních školách prostřednictvím jednotných testů, které změří jejich znalosti, schopnosti a předpoklady pro studium na maturitních oborech.
Naše škola připravovala deváťáky nejen v běžných hodinách, ale také prostřednictvím kroužků, v nichž si žáci zkoušeli testy, rozšiřovali své vědomosti a učili se efektivně pracovat s rozsáhlým zadáním i nelítostným časovým limitem.

Aby si budoucí středoškoláci vyzkoušeli autentický průběh přijímacích zkoušek, připravili jsme pro ně i letos testování „nanečisto", kde si zájemci mohli zkusit variantu ostrého testu z češtiny a matematiky. Zadání odpovídalo testům společnosti CERMAT a obsahovalo veškeré náležitosti, jež jsou při zkouškách požadovány. Deváťáci obdrželi list s pokyny, testový sešit i arch k záznamu odpovědí. V předepsaném limitu 60 minut si vyzkoušeli zvolenou strategii vyplňování testu, rozvržení času, vyplnění odpovědního archu a finální kontrolu před odevzdáním.
Možnosti vyzkoušet si test využilo velké množství deváťáků. Mnoho z nich dosáhlo výborného bodového zisku nad 40 bodů z maximálních 50, někteří dokonce zvládli napsat testy bez ztráty jediného bodu. Dle slibných výsledků mají naši žáci velké šance obstát i u ostrého přijímacího řízení nejen na maturitní obory, ale také na gymnázia.
Věříme, že tento trénink pomohl našim žákům získat potřebnou sebedůvěru, klid, vyšší bodové skóre a především místo na vysněné střední škole.

Mgr. et Mgr. Marta Rozehnalová
Ing. Vladimíra Holoubková

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates