• DSC 0306
 • DSC 0191
 • DSC 2043
 • DSC 3801
 • uvod2015 09
 • DSCN0451
 • DSC 3802
 • DSC 3807
 • DSC 3813
 • uvod2015 04
 • DSC 0342
 • DSC 0457

Aktuality

Přihlášení

Elektronická žákovská knížka

Objednávky stravného

Divadelní představení Deník Anny Frankové

Dne 12. 4. 2018 jsem se svojí třídou 8.A a v doprovodu paní učitelky Rozehnalové a pana učitele Šubrta navštívil divadlo Polárka a jeho představení Deník Anny Frankové. Divadelní hra ukazovala dospívání německé židovské dívky Anny v úkrytu v Amsterdamu, kde se s rodinou během druhé světové války skrývala před nacisty. Zde si píše svůj deník.
Matka si s Annou moc nerozumí, a tak bylo možno v krytu občas slyšet řev. Otec dceru naopak chápe a toleruje ji. Ke konci se Anna zamiluje do Petra van Daana. Poté ji i její nejbližší objeví nacisté a pošlou je do koncentračních táborů. Přežil pouze otec a po válce deník vydal.

Režisér chtěl hru nejspíš trochu zmodernizovat, a proto do hry přidal Kitty (teenagerka žijící v dnešní době, v deníku imaginární kamarádka Anny).
Divadelní hra se mi velmi líbila, protože dobře zachytila život v úkrytu za druhé světové války, ale nebyla příliš drsná. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo docela rušivé publikum z jiných škol.

Jan Kříž, 8.A

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates