• DSC 0306
 • DSC 0191
 • DSC 2043
 • DSC 3801
 • uvod2015 09
 • DSCN0451
 • DSC 3802
 • DSC 3807
 • DSC 3813
 • uvod2015 04
 • DSC 0342
 • DSC 0457

Aktuality

Přihlášení

Elektronická žákovská knížka

Objednávky stravného

Cesta ŠD a ZPD po jižní polokouli

V měsíci březnu se naše družina vydala na jižní polokouli. První dny jsme se věnovali „Poslední zemi", Antarktidě. Vyráběli jsme tučňáky a polární záře. V simulovaných těžkých antarktických podmínkách jsme zkoušeli i soutěžit.
Plachetnicí jsme na naší cestě kolem světa dopluli až na Nový Zéland. Zkoušeli jsme modelovat zvířata místních (endemických) druhů. Podobně další výtvarná tvorba se nechala inspirovat uměleckou tvorbou maorských dětí.

Třetí a poslední předvelikonoční zastávka byla v Austrálii. Vytvářeli jsme obrazy sydneyské opery (drží díky nýtům z České republiky) a samozřejmě kreslili a vystřihovali legendární zástupce místní fauny - klokany, ptakopysky, tasmánské čertíky...
V průběhu března jsme se také pustili do soutěže mezi odděleními školní družiny, sběru tenkostěnného hliníku. Ten však bude končit až v dubnu (po Dni Země).

Jiří J. Kohoutek
vychovatel ŠD

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates