• DSC 0306
 • DSC 0191
 • DSC 2043
 • DSC 3801
 • uvod2015 09
 • DSCN0451
 • DSC 3802
 • DSC 3807
 • DSC 3813
 • uvod2015 04
 • DSC 0342
 • DSC 0457

Aktuality

Přihlášení

Elektronická žákovská knížka

Objednávky stravného

Den naruby

Poslední dubnový den je odpradávna považován za den čarodějnický. Jeho kouzelná moc způsobila, že se 30. duben stal u nás ve škole Dnem naruby. Žáci 9. ročníku se pro tento den proměnili v učitele všech ostatních ročníků prvního i druhého stupně a učitelé usedli do školních lavic jako neposední žáci. Někteří také přišli do školy netradičně ustrojeni, například v pohodlném pyžamu, teplácích nebo v čarodějnickém kostýmu, který k tomuto dni zcela jistě patří.

Deváťáci si mohli vybrat konkrétní předmět i třídu, kam si šli zkusit, jaké to je být učitelem.
S přípravou na vyučovací hodinu jim samozřejmě pomáhali samotní učitelé, kteří daný předmět vyučují. Do jednotlivých hodin se vydali novopečení kantoři ve dvojicích či trojicích. Velký zájem byl o výuku tělocviku, informatiky nebo matematiky. Někteří odvážní se však rozhodli pokořit takové překážky, jako je angličtina, němčina, fyzika nebo i český jazyk.
Deváťáci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to postavit se před třídu plnou dětí, jak těžké je udržet jejich pozornost i kázeň. Zcela jistě prověřili svoji tvořivost při přípravě vhodných her a také svou schopnost komunikovat s někým, kdo se například právě rozhodl, že se učit vůbec nechce.

Věřím, že se Den naruby pod taktovkou deváťáků vydařil. Děti prožily den naplněný smíchem a netradičními výukovými metodami a také učitelé si výměnu rolí užili na výbornou. Ráda bych poděkovala všem „novým učitelům", kteří nás zakrátko opustí jako naši absolventi, za jejich práci a hlavně za jejich odvahu, kterou budou v životě ještě mnohokrát potřebovat.

Ing. Vladimíra Holoubková
třídní učitelka 9.B

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates