• uvod2019eng
  • DSC 0191
  • DSC 2043
  • DSC 3801
  • uvod2015 09
  • DSCN0451
  • DSC 3807
  • DSC 3813
  • uvod2015 04
  • DSC 0342
  • DSC 3802

Deváťáci na škole v přírodě

Týden od 4. do 8. června 2018 strávili žáci devátého ročníku v příjemném prostředí Moravskoslezských Beskyd. Pobytu na chatě Třeštík se zúčastnilo 39 žáků (18 dívek, 21 chlapců), kteří pod dohledem pí. uč. Petrové, Holoubkové, Budíkové a Přikrylové plnili úkoly předem stanoveného programu s názvem WOODSTOCK.
Pro žáky to byla nejen zkouška šikovnosti, vytrvalosti a odvahy, ale i vzájemné spolupráce, ohleduplnosti a pomoci. Den za dnem se věnovali úkolům, které simulovaly období éry hippies a směřovaly k velkému koncertu ve Woodstocku.

Každý večer reflektovali žáci průběh dne formou reklamy, plakátu, reportáže a hudebního či módního okénka. Nezbytnou součástí byla fotodokumentace nejdůležitějších okamžiků. A že jich bylo!
V rámci výuky si žáci zopakovali základy první pomoci, vytvořili vlastní sádrový odlitek (masku), zvládli jednoduchou choreografii v rytmu country a nanečisto si vyzkoušeli prezentaci absolventských prací.

Celodenní výlet byl příjemným zpestřením jinak bohatě naplněného programu. Zdolání nejvyššího bodu trasy (Vysoká, 1024 m), výhled z rozhledny Miloňova a prudký „sjezd" do obce Leskové zvládli žáci bez problémů. Na zpáteční cestě se hlavně kluci osvědčili jako spolehliví navigátoři, kteří celou skupinu bezpečně dovedli až do cíle.
Všem žákům patří poděkování za příjemně strávený a vcelku bezproblémový týden.
Škoda, že už nemůžeme říci: „Tak zas příště!"

Mgr. Soňa Petrová
vedoucí ŠvP

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates