• uvod2019eng
  • DSC 0191
  • DSC 2043
  • DSC 3801
  • uvod2015 09
  • DSCN0451
  • DSC 3807
  • DSC 3813
  • uvod2015 04
  • DSC 0342
  • DSC 3802

Květen v ŠD/ZPD - Indie, muzikoterapie, kultura

V měsíci květnu jsme s naší družinou vyrazili za exotikou, přesněji do jihozápadní části Asie, a objevovali jsme zemi, která je druhou nejlidnatější na světě. Pocházejí odtud šachy či jóga a produkuje nejvíce čaje na světě.

Ano, uhodli jste, že jsme navštívili Indii. Ochutnali jsme dva různé druhy indických čajů při poslechu, poslouchali zdejší meditační hudbu a celou atmosféru jsme umocnili zapálenou vonnou tyčinkou s vůní zeleného čaje. Těla jsme si protáhli při jogínské sestavě nazývané pozdrav Slunci. Zabavili jsme se při výrobě chrastítka nebo indického slona z ruliček papíru. Dívkám se nejvíce líbily mandaly, které si vytvořily pomocí kružítka a nakonec je ozdobily barevným pískem. Jiní se zase patřičně potetovali gelovými tetovacími tužkami.

Stihli jsme se vrátit na oslavy 700 let od první písemné zmínky o Pozořicích a nechyběla ani relaxace při programu Muzikoterapeutická pohádka. A jelikož tu téměř celý květen bylo teplo jako v Indii, využili jsme školní vodní skluzavky, na níž jsme se mohli ochladit. Teplé dny zdaleka nekončí, a proto se těšíme na návštěvu Řecka a řeckou besídku, která nás čeká v úterý 26. června.

Erika Zobcová

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates