• uvod2019eng
  • DSC 0191
  • DSC 2043
  • DSC 3801
  • uvod2015 09
  • DSCN0451
  • DSC 3807
  • DSC 3813
  • uvod2015 04
  • DSC 0342
  • DSC 3802

Návštěva Festivalu vědy

V pátek 7. 9. 2018 se náš sedmý ročník vydal na Festival vědy, který se konal na dopravním hřišti Riviéra v Brně – Pisárkách. Tři třídy sedmáků doprovázeli jejich třídní učitelé a asistenti pedagogů.

Vědecké, vzdělávací a další instituce se pokusily dětem dokázat zábavnou formou, že bez nadaných vědců a jejich objevů by svět kolem nás nebyl tak příjemným místem.

Naši žáci se nejprve zúčastnili experimentů v Divadle vědy. K vidění byly komentované pokusy z anorganické chemie, například rozzuřený grizzly. Odvážní diváci mohli ochutnat pokrmy na bázi gelů. Poté jsme to pořádně roztočili a vyzkoušeli si pokusy s momentem setrvačnosti a odstředivou silou. Zjistili jsme, díky čemu nespadneme z kola a jak na něm můžeme vyhrát závod. To vše nám vysvětlili mládežníci z VIDA!science centra.

Po výukovém programu jsme prozkoumali všechna stanoviště, která nám tato akce nabízela, a tak jsme si mohli vyzkoušet spoustu zajímavých aktivit a pokusů. Sluníčko nám přálo a věříme, že se tato vědeckofantastická show všem zúčastněným líbila.

Ing. Vladimíra Holoubková
třídní učitelka 7.B

BIGtheme.net Joomla 3.3 Templates