Naše škola nabízí svým žákům již čtvrtým rokem táborové pobyty pro děti i pro rodiče s dětmi.

Letní dětský tábor pořádáme každoročně v malebném lesnatém území na okraji Chřibů, poblíž obce Buchlovice. Jedná se o desetidenní tábor pro děti ve věku 6-17 let. Jeho náplní je vždy napínavá celotáborová hra (Nekonečný příběh, Rok na vsi, Cesta kolem světa, Sherlock Holmes), specializace, kterou si děti vybírají před táborem (výtvarná, taneční, dramatická, sportovní, deskové hry) a samozřejmě pestrý výběr dalších her s různým zaměřením, táborák, diskotéka a spousta legrace.

Letos poprvé jsem také uspořádali příměstský tábor pro děti I. stupně. Zúčastnilo se jej více než 20 děti.

V období letních prázdnin dále pořádáme, obvykle v prostředí Krkonoš, tábor pro rodiče s dětmi, s programem pro děti ve věku 1-7 let. Také zde na vás čeká poutavá celotáborová hra (Sněhurka a sedm trpaslíků, Šmoulové, Z pohádky do pohádky), zábavné rozcvičky, hry a aktivity v přírodě, sportování nebo tvořivé dílničky. A protože nejen děti si rády hrají, připravili jsme i pro dospělé zábavné hry a tvořivé výtvarné aktivity. Celý program pro všechny věkové kategorie je dobrovolný, lze se zúčastnit jen některých částí.

Ani o podzimních prázdninách, které jsou kratší, nemusí děti sedět doma. Každý rok pro ně organizujeme podzimní tábor v kouzelném prostředí Českomoravské vysočiny, konkrétně ve vesničce Tři Studně u Nového Města na Moravě. Toto prostředí i roční období má v sobě samo o sobě pohádkovou atmosféru, proto jsme pro podzimní tábor v minulosti vymysleli celotáborové hry jako Hobit, Pán prstenů nebo Harry Potter. Také zde je připravena spousta programu – hry venku i v klubovně, výlet nebo táborák, takže i na podzim se děti mají na co těšit.

Naše táborové pobyty (pro děti i pro rodiče s dětmi) v období jarních prázdnin jsou již tradičně spojeny s výukou lyžování. Proto každý rok zavítáme do destinace, která je u nás pro tento sport nejvhodnější, a to do Krkonoš, přesněji do lyžařského areálu Herlíkovice. Přes den se děti věnují lyžování a snowboardingu pod vedením vyškolených instruktorů a večer je pro ně připravený program, v němž rozhodně nesmí chybět zábavné hry všeho druhu nebo diskotéka. Ani na těchto táborech nechybí celotáborové téma, kterým jsou všechny hry a aktivity provázány, v minulých letech například Doba ledová, Madagaskar nebo Po stopách Yettiho. Na zimních táborech pro rodiny s dětmi předávají rodiče své děti na sjezdovce odborným instruktorům a mohou se sami věnovat lyžování, snowboardingu, popřípadě využít volného času k odpočinku u šálku kávy v restauraci pod sjezdovkou. Na večerní program pro děti plynule navazuje zábava a hry pro dospělé.

V průběhu všech našich táborů se o děti postarají zkušení táboroví vedoucí s mnohaletou praxí, sportovní instruktoři, zdravotník a další odborní lektoři. Děti si dovezou domů nejrůznější výrobky, diplomy, táborové peníze i táborové noviny a především spoustu nezapomenutelných zážitků.