Co byste měli vědět o družině ve školním roce 2020/2021

Aby se děti v naší družině cítily dobře a chodily sem rády – to je naším cílem.

Bezpečí dětí je pro nás prioritou. Na znamení odchodu z družiny si s dětmi plácáme, zajišťujeme doprovod na obědy i na kroužky, trváme na smluveném způsobu odchodu, disponujeme videotelefony. Bez vaší spolupráce to ale nejde!

Co tím máme na mysli?

Důležité pro nás je, abychom vždy věděly, kdy a s kým jdou děti domů a jaké mají kroužky.

Edookit je komunikačním prostředkem číslo jedna. Do 11 hodin nám sem můžete posílat omluvenky. Lze využít i tištěné omluvenky, nebude to ale tak ekologické. J

Funguje to!

Garantujeme vám, že vzájemné dodržování pravidel zajišťuje větší spokojenost všech.

Hotovo, dost už pravidel, pojďme si povídat, co vaše děti tento rok v družině čeká.

Ch allenge, tedy výzva! Plnění různých výzev se stane naším cílem.

Ideálně by si na chuť měl přijít každý, protože témata výzev vyplynou z nápadů od dětí.

Jak se bude naše téma jmenovat? „Putování po ostrovech výzev“.

Každý měsíc navštívíme jiný ostrov. Zavítáme na ostrov bezpečí, ostrov domácích mazlíčků, ostrov snů, ostrov zrcadel, ostrov v pohybu, ostrov umělců, ostrov cestovatelů, ostrov atletů, ostrov ochránců přírody a ostrov splněných výzev.

Letos se můžeme opět těšit na oblíbenou Hodinu pohybu navíc s panem učitelem Budínem.

Mezi nové projekty bude patřit canisterapie a Hra pro život.

Nemůže chybět ani červnová besídka nebo březnový sběr hliníku.

Omluvenky a oznámení o jiných změnách, to je pro nás i pro vaše děti velmi důležité. Prosíme, nezapomínejte nás informovat. Když budeme včas o všem vědět, budeme mít více prostoru na práci s vašimi dětmi.

Pokud nepadají trakaře, chodíme každý den od 14 do 15 hodin ven. V tuto dobu nemohou děti odcházet domů ani do kroužků nebo se z nich vracet. Děti by měly mít vhodné oblečení.

Qůli spojování družin od 15 hodin čtěte aktuální informace u zvonků.

Respekt, jestli jste dočetli až sem! J

Svačiny dětem dávejte, pokud zůstávají v družině déle.

Telefon do družiny je 774 840 024.

Úkoly si mohou děti od 2. ročníku psát od 15 hodin pouze se souhlasem rodičů.

V období jarních a letních prázdnin pořádáme příměstské tábory.

World Wide Web – www.zspozorice.cz

X amému závěru vám chceme ještě říct, že každý měsíc dáváme fotky z družiny na facebook školy.

Youtube ani Instagram nevedeme J

Za celý tým školní družiny zdraví paní vychovatelky Romana Zetelová, Jitka Řehánková, Erika Dvořáková Zobcová, Alena Vašíková, Julie Větříšková a Renata Maršálková.